Program ŽS15

Pátek 22.5.2015

16:30 - 17:30Chocofly
18:00 - 19:00Jan Kořínek Groove feat. Jiří Maršíček
19:30 - 20:30SKETY
21:00 - 22:00Circus Problem
SILENT Program na sluchátka (pokud přispějete)
22:15 stage AMALALATA Soundsystem (balkan, gipsy, electroswing)
22:15 stage BWAJSAR (house, techno)

Sobota 23.5.2015

13:00 - 14:15Orchestr Žižkovská Smršť
14:45 - 15:30Šoulet
16:00 - 16:45Magnum Jazz Big Band
17:15 - 18:00David Dragoun Band
18:30 - 19:15Zdeněk Bína (ex. -123 minut)
19:45 - 20:30Vladivojna La Chia
21:00 - 22:00Michal Pavlíček & Trio
SILENT Program na sluchátka (pokud přispějete)
22:15 stage AMC Messenjah & Selektor Boldrik (reggae)
22:15 stage Bv jednání...

Archiv programů

Účinkující

Zdeněk Bína

Circus Problem

S deseti novými písněmi se Zdeněk Bína vrací zpět na českou hudební scénu a nabízí posluchačům zcela jedinečný hudební zážitek. Kvůli přesné interpretaci svých hudebních představ se totiž rozhoduje nejen pro vlastní skladbu a textování, ale také pro vlastní natočení všech hudebních nástrojů. Písně jsou inspirované jazzovou a soulovou hudbou. Z toho vychází i volba jazyku, ve kterém jsou písně napsané a který se s touto hudbou podle Bíny pojí nejlépe, a to je angličtina. K textům všech písní jsou pro posluchače připojeny krátké popisky zdrojů Bínovy inspirace.

www.zdenekbina.com


Circus Problem

Circus Problem

Neobvyklý nováček na české hudební scéně. Kombinací balkánské lidové hudby, diskotékového beatu a laciného popu si již získali mnoho fanoušků. Takto by se dal charakterizovat hudební styl vzkvétající kapely Circus problem. Už jen ten název svědčí , že tvář tohoto uskupení bude poněkud bláznivého charakteru. Circus problem vznikl na podzim roku 2012. Za sebou má již řadu pouličních vystoupení, klubových koncertů, oslav či privátních večírků a něco málo těch festivalů. Během svého působení kapela sklidila úspěchy i na zahraniční hudební scéně, jako např. Francie, Irsko, Švýcarsko a Německo. Momentálně vydávají své první autorské cd s názvem “Born not typical”.

bandzone.cz/circusproblem


David Dragoun Band

David Dragoun Band

Stylově nesvázaná kapela vycházející z dřevitého funku a melodického jazz-fusion. Přináší tvorbu, která zasáhne jak vyznavače instrumentální vyhranosti a zajímavých aranží, tak i milovníky poslechu příjemné hudby se sklenkou dobrého pití v kombinaci s občasným řáděním na parketu.

David Dragoun Band se před lety několikrát objevil v televizi (Noc s Andělem, Na Kloboučku…) Na svém kontě má i klip k písni New York, který stáe občas rotuje v hudebních programech ČT. Původní hudba jejímž autorem je DAVID DRAGOUN je ideální pro klubová pódia a je odrazem současných trendů.

bandzone.cz/ddband


Chocofly

Chocofly

Ve skladbách pražské kapely Chocofly se míchají současné taneční hudební žánry s jazzem. Originální tvorba pětice hudebníků Chocofly je ovlivněna jejich minulými i současnými zkušenostmi z kapel nejrůznějších žánrů a forem. Při vystoupení Chocofly si díky instrumentálním sólům a drum-and-bassovým a hip-hopovým rytmům přijdou na své snad všichni hudební fanoušci. Repertoár kapely tvoří z velké většiny originální skladby, nicméně muzikanti z Chocofly se nebojí ani převzatých skladeb, které předělávají ve svém osobitém stylu.

bandzone.cz/chocofly

www.facebook.com/chocoflyband


Jan Kořínek Groove feat. Jiří Maršíček

Jan Kořínek Groove

GROOVE - Nenajdete slovo, které by lépe vystihovalo tvorbu, styl a hru Jana Kořínka. Kořínkova životní láska je blues, logicky tedy jeho kapela, jeho „Groove“ vyrostl na bluesovém základě a dorostl do soul-jazz-funkové přítomnosti stále silně sycené bluesovým duchem. Kořínek je pravý umělec, který nemůže jinak, než se do své hudby ponořit a nevynořit se, dokud nesestoupí z podia. Jeho bluesová duše má už 14 let co vyprávět, tolik let se pohybuje ve veřejném hudebním světě. Ať už mluvíme o samotném hraní, nahrávání nebo o vlastní tvorbě, všude se pohybuje s neuvěřitelně hravou lehkostí a tolik charakteristickým smyslem pro humor.

groove.jankorinek.org


Magnum Jazz Bigband

Magnum Jazz Bigband

Magnum Jazz Bigband je dynamická dvacetičlenná kapela složená z mladých muzikantů nabitých entuziasmem. Bigband hraje swing, moderní jazz, ale i funky nebo rockpopové skladby v nejrůznějších aranžmá. Díky klasickému složení (5 trubek, 4 trombony, 5 saxofonů, piáno, kytara, basová kytara, bicí a vokály) a rozsáhlému repertoáru hraje bigband jako hlavní kapela k tanci i poslechu na společenských a firemních akcích, plesech, večírcích a klubech.

www.magnumjazzbigband.cz


MALALATA Soundsystem

Malalata

Hudební projekt MALALATA, působící na scéně již přes 8 let, je synonymem pro jedinečnou fůzi balkánských beatů, cikánské muziky, mexické cumbie a karibského reggae. Dvojice slovenských DJs propojuje tyto rytmy do osobitých setů, které navíc doplňuje o nespoutanou a nakažlivě energickou performance.

www.facebook.com/MALALATA


MC Messenjah & Selector Boldrik

MC Messenjah & Selector Boldrik

K nejvýraznějším osobnostem české reggae scény se řadí MC MessenJah. Jako jeden z mála staví na síle poselství. Politicky angažované, spiritualitou dotknuté texty zaplnily prázdné místo českého reggae. Ve spojení se selektorem Boldrikem se můžeme těšit na velmi energickou show.

messenjah.cz


Michal Pavlíček & Trio

Michal Pavlíček & Trio

Michal Pavlíček, obdivovaný kytarový mág, skladatel svérázných hříček i autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad, skladatel symfonické a scénické hudby se zcela původním rukopisem, vyhledávaný producent i mentor mladých hudebníků, je široce respektovanou individualitou, což konečně dokumentuje i řada vítězství a ocenění v odborných anketách. (Ondřej Konrád)

www.michalpavlicek.com

bandzone.cz/michalpavlicek


Skety

Skety

Vokální hudební skupina složená z mladých českých jazzových zpěváků a muzikantů, kteří se hudbě věnují naplno a profesionálně. Existuje mnoho a-cappella ensemblů, které zpívají jazz, ale v případě Sket se podařila kuriózní věc – totiž že kapela je složena ze samých aktivních jazzmanů. Všechny skety jsme každý do jednoho frontmany svých vlastních projektů, kapel a bigbandů a společné zpívání a-cappella je pro nás příjemnou nadstavbou. Věří, že jejich jazzová srdce a zkušenosti jsou na koncertech slyšet.

www.skety.cz


Šoulet

Šoulet

Blahé paměti na jaře léta páně dvoutisícího třináctého zrodil se Šoulet, čímž z hnízda vystrčil nedomrlé sourozence s takovými jmény jako Košér porno, Šoustat šoulet, Zašlý šle, kteří neměli toho štěstí přežít až do věku dospělce.

Šoulet překonal první obtížný rok svého života, byv krmen mateřským mlékem převzatých kojných a pomalu se staví na vlastní nohy autorské tvorby.

Vnitřnosti Šouletu jsou tvořeny stálou sestavou smyčcových, drnkacích, plátkových, žesťových a bicích orgánů.

V roce 2014 Šoulet plánuje vyvrhnout ještě celou řadu dalších vlastních vajec a tyto rozbít o hlavy množícího se posluchačstva po celém světě

bandzone.cz/soulet


Vladivojna La Chia

Vladivojna La Chia

Vladivojna La Chia je česká skladatelka, zpěvačka, textařka a výtvarnice. V současné době se vedle sólové tvorby věnuje hlavně skládání filmové a divadelní muziky. Koncertně vystupuje v několika formách - se svou stálou kapelou tvořenou sofistikovanými muzikanty jakými jsou Aleš Bajger (kytary), Terezie Kovalová (violončelo), Tomáš Rossi (perkuse, flétny, akordeon). Druhý formát je sólo vystoupení, kdy se sama doprovází na akustickou kytaru, elektrickou basu a další nástroje. Při svých sólo vystoupeních čte často své zábavné Vladibajky. Všechna její vystoupení se těší čím dál větší oblibě pro jejich spontánní energii, komorní neopakovatelnou atmosféru a pestrý repertoár.

www.vladivojna.com


WAJSAR

Wajsar

Petr Wajsar - multižánrová osobnost a ojedinělý zjev české hudební scény. Oceňovaný a vyhledávaný skladatel vážné hudby (nedávno měl premiéru jeho koncert pro elektrickou kytaru a orchestr, provedený Michalem Pavlíčkem a SOČR), frontman skupiny Hi-Fi, zpěvák a beatboxer, ale především milovník stylů techno a house! Vybaven looperem nám předvede svou one-man-band-show, plnou masitých beatů a originálních nápadů svého skladatelského mozku - říkejme mu třeba MgA. House :)

http://www.wajsar.cz


Orchestr Žižkovská Smršť

Orchestr Žižkovská Smršť

Orchestr Žižkovská Smršť byl založen v roce 1970 v malém obsazení, později byl doplňován o další nástroje až na nynějších cca 50 členů. Vedoucím orchestru, dirigentem a autorem většiny aranží je od samotného založení Lubomír Novák. Na velmi rozsáhlém a různorodém repertoáru orchestru jsou vedle státní hymny, pochodů a skladeb lidových, převážně skladby poslechového a koncertního charakteru, dále filmová, muzikálová a swingová hudba.