Program ŽS14

Pátek 23.5.2014

17:00 - 17:40Dekolt
18:15 - 19:00Odd Gifts
19:30 - 20:30Megaphone
21:00 - 22:00Discoballs

Sobota 24.5.2014

13:00 - 14:00Orchestr Žižkovská Smršť
14:30 - 15:15JJ Bigband
15:45 - 16:30Mančos
17:00 - 17:45Chocofly
18:15 - 19:00La Descarga
19:30 - 20:30Bek Ofis
21:00 - 22:00T.O.P. Dream Company

Archiv programů

Účinkující

Bek Ofis

Bek Ofis

Bek Ofis je česká power-popová hudební skupina, která ve své tvorbě propojuje prvky elektro popu, kytaru a silné melodie. V čele Bek Ofis stojí zpěvák a skladatel Jan J. Nedvěd, kterého v základní sestavě doplňují talentovaní muzikanti Karel Hubáček (baskytara), Viktor Macák (klávesy) a Ondřej Sluka (bicí). Větší akce Bek Ofis navštěvuje v širší osmičlenné sestavě doplněné o dechovou a vokálovou sekci.

Mezi úspěchy skupiny se řadí například vítězství v Sázava fest battle, druhé místo v národní soutěži Boom Cup, účast ve finále soutěže Skutečná Liga, reprezentace České republiky na Street Party v Bruselu nebo třeba vítězství v soutěži Legenda Nočního proudu na Radiu Regina. Skupina Bek Ofis v roce 2012 rovněž zvítězila v soutěži Youtube fest.

www.bekofis.com


Discoballs

Discoballs

DiscoBalls je osmičlenná hudební skupina založená v roce 2006 v Praze. Patří mezi přední české skupiny, které našly zalíbení v druhé době. Velmi oblíbení jsou i v zahraničí. Během svého pětiletého působení odehráli bezmála 400 koncertů v Česku a sousedních zemích. Často se vracejí do Německa, Polska, Slovinska či Rakouska. Na podzim 2010 absolvovali velmi úspěšné čtrnáctidenní turné po Balkánském poloostrově (hráli pak hlavně v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku). Zahráli si s hvězdami svého žánru jako jsou Reel Big Fish, Spitfire, The Valkirians, Skarface, Spicy Roots, Neville Staple (The Specials), The Toasters nebo Big D and the Kids Table. První CD Disco Very Channel bylo nominováno na cenu Anděl za nejlepší album roku 2008 v žánru ska&reggae. V současné době propagují Discoballs na koncertech především své nové CD Rise and Shine, které bylo velmi dobře přijato jak fanoušky, tak kritikou doma i v zahraničí.

www.discoballs.cz


Dekolt

Dekolt

Dekolt jest těleso vytvořené na přelomu desetiletí na popud ministerstva kultury v rámci programu o snahu zachování místního folklóru. Žánr lze korektně zařadit dosti nesnadno,lze ho však díky absenci elektrofonických nástrojů charakterizovat jako vyměklý zženštilý - je to zkrátka slepá vývojová větev hudby.

www.dekolti.cz


La Descarga

La Descarga

La Descarga je mezinárodní salsová skupina sídlící v Praze. Chceme českému publiku nabídnout nejen autentický zážitek a pravou „latino“ party, ale také zajímavou sondu do historie salsy. Náš výběr písní sahá od nejstarších klasik až k hitům současné hudební scény. La Descarga sestává z devíti profesionálních hudebníků, jež se sešli v Praze ze všech koutů světa počínaje Peru (hlavní zpěvák, cimbály, bonga, vokály), dále z Kuby (conga, trumpeta, vokály), Německa (basa), Austrálie (klávesy) a České republiky (trombóny).

www.ladescarga.cz


Chocofly

Chocofly

Ve skladbách pražské kapely Chocofly se míchají současné taneční hudební žánry s jazzem. Originální tvorba pětice hudebníků Chocofly je ovlivněna jejich minulými i současnými zkušenostmi z kapel nejrůznějších žánrů a forem. Při vystoupení Chocofly si díky instrumentálním sólům a drum-and-bassovým a hip-hopovým rytmům přijdou na své snad všichni hudební fanoušci. Repertoár kapely tvoří z velké většiny originální skladby, nicméně muzikanti z Chocofly se nebojí ani převzatých skladeb, které předělávají ve svém osobitém stylu.

bandzone.cz/chocofly

www.facebook.com/chocoflyband


JJ Bigband

JJ Bigband

Parta (původně) mladých hráčů, která se před lety dala dohromady kolem vynikajícího trombonisty a pedagoga Jana Jakubce (J.J.) předvádí, jak to vypadá když se pět saxofonů, čtyři trumpety, tři trombony a rytmická sekce naladí na vlnu současného zvuku, který občas jemně dochutí kapkou nostalgie. J.J.Bigband (čti džejdžejbigband) vám rozkmitá ušní bubínky v rytmu swingu, funky, rockabilly, nebo třeba salzy. Zazní skladby Briana Setzera, Earth Wind and Fire, Stevieho Wondera, Herbieho Hancocka, Henryho Manciniho, ale třeba i BeeGees nebo Eltona Johna.


Mančos

Mančos

Kapela Mančos vznikla z nevinného kytarového dua Kulich-Simon (2012) a o něco zlobivějšího tria Kulich-Simon-Stehlík (2013), z kterého se stal vyloženě zlý hot-jazz quartet Kulich-Simon-Stehlík-Peroutka (2013).

Skupina má ambici hrát zejména pro dospělé publikum, otevřená je však doslova každému kolemjdoucímu. Ve svých skupenstvích dosud hrála v kavárnách, klubech, na vernisážích i konferencích, na ulicích i uvnitř budov. Čeká ji skvělá budoucnost, na kterou se její členové už velmi těší. :-)

bandzone.cz/mancos


Megaphone

Megaphone

Vznik Megaphone se datuje do roku 2007. Skupinu tvoří nadšenci i profesionální muzikanti pocházející z rozdílných hudebních kořenů. Megaphone se již představil na jednom podiu se známými kapelami jako jsou např. Monkey Business, David Koller, Richard Müller, Aneta Langerová, atd. Mezi nedávné úspěchy patří například umístění na 5. místě mezinárodní soutěže Skutečná liga 2012 z více než 240 kapel.

Základem jsou energická vystoupení s našláplým funk-rock-reggae party setem písní, které nenechají nikoho sedět u stolu. Chceme Vám připravit jedinečný zážitek. Pojďte se na nás podívat, budeme Vás bavit!

www.megaphone.in


Odd Gifts

Odd Gifts

The Odd Gifts jsou sólovým projektem Ondřeje Galušky. Na nahrané podobě projektu se podíleli Vladimír Pecha, Ondřej Ježek, Milan Tököly, Emil Frátrik, Tomáš Otevřel, Milan Cimfe, Zuzana Kropáčová a další skvělí muzikanti a zvukaři. Koncertní provedení The Odd Gifts má složení: Ondřej Galuška – kytara, zpěv, Tomáš Otevřel – basa, František Poborský – bicí, Tomáš Rejholec – bicí. Ondřej Galuška je též členem skupiny eggnoise.

www.oddgifts.cz


Orchestr Žižkovská Smršť

Orchestr Žižkovská Smršť

Orchestr Žižkovská Smršť byl založen v roce 1970 v malém obsazení, později byl doplňován o další nástroje až na nynějších cca 50 členů. Vedoucím orchestru, dirigentem a autorem většiny aranží je od samotného založení Lubomír Novák. Na velmi rozsáhlém a různorodém repertoáru orchestru jsou vedle státní hymny, pochodů a skladeb lidových, převážně skladby poslechového a koncertního charakteru, dále filmová, muzikálová a swingová hudba.


T.O.P. Dream Company

T.O.P. Dream Company

Původem funky-soulová kapela z Prahy využívající multižánrové prvky z celého světa od disca, popu, jazzu přes latinu, r&b, reggae dokonce až k balkánské hudbě. Jedná se o 12-ti členné obsazení pod vedením trumpetisty Harmyho. Působili zde například Marta Balážová, Vojtěch Dyk, Ondřej Ruml a další řada skvělých hudebníků. Nyní v čele stojí vokální sekce s talentovanými zpěváky Martinem Růžou a Ondřejem Jonášem. V roce 2009 vydali své první DVD Live In Prague pokřtěné hercem Ivanem Trojanem, o rok později studiové album Keep On Movin', jež pokřtily tři sudičky Aňa Geislerová, Martha Issová a Simona Babčáková. V roce 2011 natočili videoklip k písni Keep Your Hands Off My Girl, na který jako host přijal pozvání rapper Michael V. (J.A.R.). Nyní se připravuje nové album v koprodukci londýnského producenta StephunkT a následně po něm i turné.

www.topdream.org